Usg piersi podstawowa ochrona

Jesteś panią w wieku między 20. a 30 rokiem mieszkania? I podobno stanowisz w przeważa? Gdy oczywiście, powinnaś obowiązkowo wykonać sonomammografię, czyli USG piersi. Okresowe badania umożliwiają wykryć zmiany, jakie w perspektyw mogą przeobrazić się w zagrażający życiu nowotwór- dbaj o aktualnym!

USG piersi – na czym zatem liczy?
Sonomammografia to poszukiwanie ultrasonograficzne, które liczy na podawaniu wnętrza piersi za usługą fal akustycznych o częstotliwości od 1 do 10 MHz. Wspomniane fale są niesłyszalne przez dobre ucho. Sprowadzane z układu USG przechodzą do przeglądanych tkanek, a następnie wyzwolą się z nich dodatkowo przesyłają do odbiornika. Potem fale dźwiękowe są przekształcane w pociągi elektryczne, co na monitorze monitora znane istnieje jako obraz. Tak swobodnie można przedstawić działanie ultrasonograf.

USG piersi – jak występuje badanie?
Badanie ultrasonograficzne piersi jest doskonale bezpieczne oraz bezbolesne. Pewnie być prowadzone nawet u dziewczyny w woli oraz utrzymujących piersią, a fale akustyczne przekazywane przez aparat do USG w przeciętny rodzaj nie uszkadzają tkanek. Stąd takie badanie chyba żyć wielokrotnie powtarzane. Badanie prowadzi następująco:

pacjentka dzieli się od terenu w administrację i umieszcza na plecach na leżance z dłońmi założonymi pod głową,
lekarz smaruje żelem głowicę systemu i oznacza ją do piersi pacjentki, następnie mało nią kieruje po badanym zakresie.
W okresie USG pytane są obie piersi wraz z węzłami chłonnymi oglądającymi się w dołach pachowych. Każde odkryte w trakcie USG zmiany np. torbiele lub guzki, są dokładnie zmierzone i określone. Niewątpliwą właściwość stanowi to ,że nie wyglądamy na owoc badania, bo stanowi on pisany na bieżąco w trakcie wizyty.

USG piersi – czy potrzeba się stworzyć do pytania?
Próbowanie więc nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Dokonać je mocna w każdej fazie cyklu menstruacyjnego, choć promuje się, aby USG piersi było dawane bezpośrednio po czasie. Wtedy piersi są jeszcze łagodne i nieobolałe, zaś w odwrotnej części cyklu napływa do innowacji w gospodarce hormonalnej, co potrafi utrudnić wykonanie badania.

Rozpoczęcie badanie poprzedzi krótki wywiad medyczny, wykonany przez lekarza radiologa. W jego trakcie pojawią się zapytania o wiek, datę ostatniej miesiączki, zażywane leki (w obecnym hormony), choroby piersi stawiające w grupie, przebyte porody oraz pielęgnowanie piersią i doznane w historii operacje. Dokładnie istnieje też zabrać ze sobą wyniki byłych badań (np. USG lub mammografii), o ile takie pytania posiadamy. Dzięki nim bogata zawrzeć, czy wykryte podczas badania łagodne guzki podniosły się lub odmieniły nasz umysł.

USG piersi – co pokazuje?
Ultrasonografia pozwala nam znaleźć także zmiany łagodne, jak dodatkowo we wczesnym etapie nowotwory złośliwe. Badanie USG świetnie dodaje się do śledzenia zmian torbielowatych, mastopatii, dysplazji sutka, brodawczaków oraz tzw. Gruczolakowłókniaków, szczególnie często mówiących u zdrowych osób.

Gruczolakowłókniak to łagodny nowotwór piersi w struktury guzka. Potrafi liczyć różne kształty od paru, kilkunastu milimetrów do nawet mało centymetrów. Występuje sam czy w uniach. Często traktuje nieregularny kształt. Jest konkretny lub elastyczny, to da się przesuwać pod palcami. Gruczolakowłókniak regularnie nie przynosi dyskomfortu, o ile nie istnieje olbrzymi. W różnym sukcesie może dodawać dolegliwości bólowe także uczestniczy go znieść. Choć kolei te rzadko występują się zmianami złymi toż trzeba je uważać. Najodpowiedniejszym urządzeniem do monitorowania jest dzisiaj USG. Kobieta powinna proponować się na pytanie ultrasonograficzne nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy, jeżeli wykryto obok niej gruczolakowłókniaka.

USG piersi – jak przeważnie je grać?
Na wczesne USG piersi ślubna powinna wybrać się między 20. a 30. rokiem trwania, i później przekazywać kosztuje cokolwiek więcej co 2 lata. Po przekroczeniu 30-tki badanie należy działać już zupełnie co 12 miesięcy. Ale gdyby w starych badaniach lekarz wykrył jakieś patologiczne zmiany albo pacjentka jest obciążony wywiad prywatny więc należy kształtować je częściej, nawet raz na 6 miesięcy.

USG piersi – jak o się udać na poszukiwanie?
Wezwaniem do sonomammografii jest:

Zmiana wielkości/ kształtu piers
Obecność guzków i zgrubień wyczuwalnych podczas samobadania piersi
Ból piersi
Wyciek z brodawki sutkowej
Wciągnięte, zaczerwienione, owrzodzone brodawki sutkowe
Zmiana pozycje/ kształtu piersi
Przebarwienie skóry piersi
Powiększone węzły chłonne pod pachami
Stosowanie HTZ
Obciążony wywiad rodzinny tj. występowanie raka piersi wśród krewnych
Potwierdzona mutacja genów BRCA-1 i BRCA-2
Doświadczona czy chciana operacja powiększenia/ korekcja kształtu piersi
Zdolność do in vitro
Stosowanie HTZ
USG piersi – lub może mammografia?
Zastanawiasz się czytając niniejszy materiał- czy zamiast USG nie rozsądnie byłoby, wykonać poprostu mammografię? Które spośród tych doświadczeń stanowi doskonalsze? Sumę jest następujaca: piersi młodych żon są w części zrobione z tkanki gruczołowej, jaka w mammografii rentgenowskiej nie jest odpowiednio znana. Stąd piersiom młodych dziewczyn o utkaniu gruczołowym adresowane jest analizowanie ultrasonograficzne. A w późniejszych latach istnienia gruczoł ustępuje miejsca tkance tłustej także następnie doskonalszym lekarstwem będzie aktualnie mammografia. Pamiętajmy- nie przedstawia to, że USG piersi jest śledzeniem przeznaczonym jedynie dla 20. – 30. latek.

USG piersi – oraz że rezonans magnetyczny ?
MRI piersi, zwane zarówno jak mammografia rezonansu magnetycznego to niepowtarzalne z najgłębszych poszukiwań w ocenie nowotworów piersi. Gra na całkowicie obcej zasadzie niż USG czy mammografia. Gra się w nim bowiem wielkie pole elektromagnetyczne zamiast fali ultradźwiękowej i lśnienia rentgenowskiego. Energia dochodząca w trakcie poszukiwania jest przekształcana w opis rozpoznawalny na ekranie, copozwala dokładnie zlokalizować zmianę oraz nazwać jej postać czy stopień unaczynienia. Ale należy o pewnym mieć, że nie wszystka osoba będzie mogła takie doświadczenie przeprowadzić.

Przeciwskazaniem do sprawienia badania u pacjentki, będzie przedstawianie w ciele wszelkich metalowychprzedmiotów. Przynależą do nich np. rozrusznik serca, neurostymulator, wszczepiony aparat słuchowy, pompa insulinowa, obecność ciała innego w oku lub metalowego klipsa w głowie. Także u pań w przeważa rezonans magnetyczny potrzebuje żyć budowany z ważną ostrożnością a jedynie wówczas, jeżeli istnieje obecne absolutnie niezbędne. Tego wzoru przeciwskazań nie ma przy USG. Generalnie, jako całe spośród wszelkich tanich metod ustalania istnieje ono w globalni bezpieczne.

USG piersi – które są różnice między mammografią?
Mammografia i USG piersi to dwa różne badania, jakie winnym się wzajemnie uzupełniać a nie być dla siebie konkurencje. We wczesnych stadiach rozwoju nowotwór piersi jest często postać mikrozwapnień, oraz te zauważalne będą chociaż w mammografii. Badanie ultrasonograficzne natomiast pozwala oglądać piersi pod wieloma kątami , takich ofercie szybko nie daje mammografia.Co więcej za usługą USG istniejemy w okresie rozpoznać zmianę lekką od złej, litą od nieszkodliwej dla zdrowia torbieli. I badanie mammograficzne teraz na aktualne nie pozwala. Więc co raz zwłaszcza starsze pani po mammografii a właściwie dedykowane są na USG piersi. Dopiero oba badania w powiązaniu ze sobą dają bowiem doskonały obraz sytuacji. Zaś ostatnim pojedynczym USG piersi jest sprowadzone do dziewczyn w wszystkim wieku!

USG piersi – bezpieczne dla kobiet w przeważa
U ślubnych w ciąży raka piersi stwierdza się nawet 7 miesięcy później w przyrównaniu do osób, jakie nie są w przeważa. Rozpoznanie nowotworu trafia się w dużo zaawansowanym stadium, więc automatycznie ogranicza się nadzieje na wyleczenie. I jest przekonanie, że obok dziewczyn w wybiera i utrzymujących piersią nie odczuwa konieczności wykonywania USG piersi, gdyż widoczne w piersiach guzki oceniane są przez poszczególnych lekarzy jako obraz fizjologiczny, wynikający ze wymian hormonalnych towarzyszących ciąży. Ale reguła stanowi taka, że ani ciąża, ani karmienie piersią nie zabezpieczają kobiety przed nowotworem, a u wszystkiej kolejnej matki, tak samo kiedy u ślubne nieistniejącej w przeważa USG piersi powinno stanowić wytwarzane rutynowo.

Zespół profesjonalistów z Narodowego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego a Krajowego Towarzystwa Ginekologów i Położników zaleca, aby u wszystkich ciężarnych w wieku powyżej 35 lat USG piersi było przedstawiane w A akceptuj II okresie ciąży. I u zdrowszych dziewczyn (poniżej 35. roku istnienia), bez klinicznych objawów choroby piersi oraz wolny obciążonego wywiadu rodzinnego/genetycznego w stylu raka piersi należy rozważyć wykonanie USG piersi oczywiście samo w Oraz doceniaj II okresie ciąży. W przykładzie stwierdzenia poważnych zmian klinicznych w kręgu piersi (guza, zaczerwienienia lub obrzęku skóry piersi, powiększonych węzłów chłonnych pachowych) obowiązkowe jest jednakże przygotowanie wszelkich potrzebnych badań diagnostycznych, jakie stanowią wykluczyć raka piersi. Uczęszczają do nich: USG piersi, mammografii (z powłoką macicy), biopsji gruboigłowej podejrzanej zmiany piersi i biopsji cienkoigłowej podejrzanych węzłów chłonnych pachowych –wszystko razem ze wzorami ważnymi w przykładzie ślubnych niestanowiących w przeważa.

Tekst alternatywny
USG piersi – powiązane z biopsją
Biopsję najlepiej ratuje się pod ochroną USG, ponieważ dzięki temu styl jest uważny oraz śmie na wybór najlepszej próbki do poszukiwania. Polega na uzyskaniu podejrzanych komórek lub tkanek. W trakcie pytania są one nakłuwane igłą o nietypowej tusz i zasysane (aspirowane) do strzykawki. Wzięty w bieżący droga materiał pada na szkiełko, i dalej do laboratorium, gdzie jest pytany przez patologa. Chirurg że dobrać biopsję cienko- lub gruboigłową w relacji od poziomu nieprawidłowej tkanki natomiast jej umieszczenia.

USG piersi – jak dawać wynik? Klasyfikacja BIRADS
Do grze wyników sonomammografii zdobywa się sporządzoną przez Lokalne Stowarzyszenie Ultrasonograficzne klasyfikację BIRADS, dzieje się właśnie w Polsce od 2010 roku. Wypracowane standardy na obecnej klasyfikacji pozwoliły ujednolicić opisy badań ultrasonograficznych piersi oraz terminologię nieprawidłowych nowości w piersiach. W oceny BIRADS wybiera się pod uwagę fakty morfologiczne budowy piersi i rosnących w nich nieprawidłowych zmian ogniskowych. Dzięki niej potrafimy wyróżnić zmiany proste od potencjalnie złośliwych. Liczy ona więcej informacje nt. ryzyka złośliwości zmian ogniskowych także w wypadku zmian o rozmaitym rodzaju propozycje postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Stan piersi można przypisać do jedynej spośród 7 kategorii razem z oceną BIRADS:

Kategoria BIRADS-usg 0 – oznacza, że znanych jest nadmiernie kilkoro. By móc wpisać diagnozę, potrzebne są dalsze badania obrazowe, np. mammografia, USG lub biopsja.
Kategoria BIRADS-usg 1 – oznacza koniec prawidłowy. W poszerzaniu nie zaobserwowano żadnych poważnych zmian.
Kategoria BIRADS-usg 2 – oznacza, że pytanie wykazałoby łagodne innowacji w piersiach, np. torbiele, gruczolakowłókniaki, tłuszczaki, zmiany zapalne i pourazowe piersi. Zmiany zaliczone do randze 2 nie wymagają przeprowadzania kolejnych badań obrazowych, i jedynie stałe kontrole.
Kategoria BIRADS-usg 3 – oznacza, że badanie wykazałoby zmiany prawdopodobnie spokojne o ryzyku złośliwości gorszym niż 2%. W relacje z wieku pacjentki a jej własnych preferencji, i jeszcze obciążeń rodzinnych specjalista może polecić kontrolne badanie USG za 6 miesięcy lub biopsję.
Kategoria BIRADS-usg 4 – oznacza, że badanie ujawniło zmiany podejrzane, które co rzeczywistość nie są klasycznych cech nowotworu złośliwego, ale jakich ryzyko złoślwośc sięga od 2 do 90%. W takim przypadku potrzebne jest wykonanie biopsji cienko- lub gruboigłowej. W relacje od zysku podawane jest dalsze postępowanie, np. chirurgiczne.
Kategoria BIRADS-usg 5 – oznacza, że badanie wykazałoby zmiany, jakich ryzyko złośliwości wynosi > 90%. W takim przykładzie realizuje się oceny histopatologicznej (biopsja gruboigłowa, mammotomiczna lub prosta chirurgiczna) oraz onkologicznej oraz załatwia najodpowiedniejszą metodę usuwania.
Kategoria BIRADS-usg 6 – oznacza nowotwór złośliwy, potwierdzony za pomocą biopsji.
Pamiętaj, wykryjesz zmiany nowotworowe na wczesnym stopniu rozwoju jezeli bedziesz systematycznie sprawdzała swoje piersi. Rak piersi jest w doskonali wyleczalny, o ile zostanie dobrze wcześnie wykryty! Sprawdź swoje piersi! Nie daruj się zaskoczyć rakowi!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *