Dach Twojego domu to pierwsza linia obrony przed żywiołami natury, takimi jak silny wiatr, ulewny deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Przeprowadzenie pełnej inspekcji wewnątrz a na zewnątrz każdej sprężyny może pomóc uniknąć późniejszych kosztownych problemów. Poszukaj tych pierwszych sygnałów ostrzegawczych, które wskazują, że Twój dach nie zapewnia odpowiedniej ochrony Twojego domu:

• Woda, woda, gdziekolwiek? – Inspekcja domu powinna zacząć się od sprawdzenia, lub na strychu nie ma wycieków. Może się to zdarzyć oraz być najbardziej oczywiste po ulewnych, ulewnych deszczach. Przejdź również po każdym pokoju w domu oraz sprawdź ściany oraz sufity. Punkty sufitowe mogą być kolejnym sygnałem ostrzegawczym, że Twój dach wymaga naprawy. A złuszczanie się farby lub tapety do mieszkań lub na zewnątrz, czasami z względu nadmiernej wilgoci lub wysokiej wilgotności, może być oznaką niedostatecznej wentylacji poddasza. Jeśli niezbędna jest większa wentylacja, instalacja może być stosunkowo prosta i niedroga – nawet gdyby nie potrzebujesz nowego dachu.

• Pęknięcie na pęknięciach – Najczęstsze źródła przecieków na zewnątrz to pęknięcia w kołnierzu wokół komina i otworów wentylacyjnych lub zużyte, zbutwiałe lub brakujące gonty. Sprawdź rynny pod kątem zanieczyszczeń, w tym granulek w rynnie. Jeśli zauważysz nadmierną ilość granulek, że to wyglądać na starzejące się gonty, które należy wymienić. Będąc na górze, sprawdź, czy nie ma brakujących, pękniętych lub zawiniętych gontów. Należy je szybko wymienić, żeby uniknąć uszkodzeń konstrukcyjnych dachu i wnętrza domu. Jeśli jakieś gonty są pokryte pęcherzami, zbutwiałe lub „brudne”, należy je też wymienić. Może zainteresować Ciebie ta strona:malowanie dachów

Jeśli zauważysz jeden z tych potencjalnych problemów oraz będziesz potrzebować naprawy, pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki należy wykonać, jest znalezienie kompetentnego wykonawcy pokryć dachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *