Makijaż – nieco ważnych podpowiedzi

https://www.makijaz.info.pl/regeneracja-i-hartowanie-ciala-sprawdz-co-poleca-wim-hof/

Wybór barwy podkładu.

Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, musimy szczególną wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych porad, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe typy skóry. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zwykle otrzymujemy ich kilka lub kilkanaście do wyboru, więc każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

Makijaż brwi – wskazówki

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany teren  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go poprawnie robić? Miast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka czyni eksperta. A ów rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, jak już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to nawet w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże trochę czasu na owe szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz nauczyć się zaznaczać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale zanim zabierzesz się za nabywanie i próbowanie tych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest natomiast tak dużo. Trudno stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Przetestuj też różne kosmetyki do brwi i nie limituj się tylko do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej znacznie lepszy rezultat osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *